Przyszłość jest jasna: Connected Glass na nowo zdefiniuje handel i trendy w stylu życia

Przyszłość jest jasna: Connected Glass na nowo zdefiniuje handel i trendy w stylu życia

26 stycznia, 2021 0 przez Redaktor

 

To jak robimy zakupy, jak pracujemy, w jaki sposób otrzymujemy opiekę medyczną to tematy, które przeszły poważne przemiany w 2020 r. Wiele z najbardziej dramatycznych zmian było  wynikiem COVID- 19 a firmy nie wymyśliły całkowicie nowych procesów, aby zaradzić lukom w usługach związanych z pandemią, ale pośpiesznie wprowadzały na rynek opracowywane rozwiązania. W ten sposób zmienili także nasze życie w domu i na świecie.

Jakie rodzaje nowych technologii odegrały szczególnie ważną rolę w naszym życiu w 2020 roku?

W centrum tego wszystkiego znajdowały się różnorodne produkty rozszerzonej rzeczywistości (AR) , takie jak:

  • wirtualne garderoby
  • Face AR do wideokonferencji
  • a także narzędzia fitness oparte na sztucznej inteligencji, takie jak Mirror

Jednak choć wydaje się, że taka technologia ma kluczowe znaczenie dla naszego nowego ekosystemu stylu życia, elementy takie stanowią poważne wyzwanie, zwłaszcza dla sektora produkcyjnego.

 

Zautomatyzowana produkcja spotyka się ze szkłem

 

Automatyzacja od lat odgrywa kluczową rolę w sektorze produkcyjnym i od dawna uznaje się, że jedynym sposobem, w jaki przemysł może sprostać dzisiejszemu popytowi, jest dalsze rozwijanie automatyzacji przemysłowej. Jeśli chodzi o szkło, łatwiej to powiedzieć niż zrobić. Przecież w założeniu wartość szkła w dużej mierze wynika z faktu, że jest on czysty. Nie stanowi to problemu dla pracowników, którzy wciąż mogą dostrzec jego granice i pracować z nim w warunkach przemysłowych, ale może to stanowić prawdziwe wyzwanie dla zrobotyzowanych systemów wizyjnych i tworzyć bariery dla masowej produkcji nowych technologii.

W typowych warunkach produkcyjnych zrobotyzowane programy wizyjne wykorzystują odbijane światło do skanowania materiałów i identyfikacji kluczowych punktów, umożliwiając precyzyjną pracę przy minimalnym zaangażowaniu człowieka. Jednak gdy ta sama wizja jest skierowana na szkło lub metal silnie odblaskowy, te systemy wizyjne nie mogą zebrać niezbędnych informacji; szkło lub metal są zasadniczo niewidoczne. Obserwując ten problem, pojawiają się obecnie nowi producenci, którzy pracują nad opracowaniem zaawansowanych robotycznych programów wizyjnych wykorzystujących różne systemy, takie jak filtry światła i zmieniające się punkty widzenia, które mogą umożliwić takim systemom skuteczną pracę ze szkłem lub błyszczącymi metalami.

Jak wygląda taka robotyczna wizja w praktyce?

Wyobraźmy sobie, że firma chce zainstalować nowe szklane witryny sklepowe, które umożliwią klientom interakcję z wyświetlaczami lub przeglądanie bez wchodzenia do sklepu. To dobry pomysł, który ma wiele cech wspólnych z innymi trendami w wyświetlaniu, które pojawiają się w wiadomościach od prawie dekady , ale są trudne do wykonania w praktyce. Aby stworzyć przezroczysty szklany wyświetlacz, który jest w rzeczywistości funkcjonalnym ekranem LCD, producenci będą musieli być w stanie zastosować te same typy technologii zautomatyzowanej produkcji, których używają w komputerach, a to oznacza użycie robotycznego widzenia, który może zobaczyć szkło, nad którym pracuje. To trudne zadanie, ale to także rzeczywistość współczesnej technologii.

Sztuczna inteligencja w Fitness

 

Innym obszarem, w którym udoskonalone wykrywanie szkła będzie kluczem do produkcji, jest sektor fitness . Połączona fitness była wściekła od czasu wprowadzenia produktów takich jak Fitbit, ale to był tylko punkt wyjścia. Od tego czasu – a zwłaszcza podczas pandemii COVID-19 i fitnessem wzrostu zainteresowania domowym – rynek technologii połączonych w fitness eksplodował. Oprócz Fitbit dostępne są teraz niezliczone inne urządzenia fitness i zdrowotne, sprzęt do ćwiczeń w domu, taki jak rower Peloton i konkurencyjny rower SoulCycle, a także wspomniany powyżej system fitness Mirror. Wszystko po to, aby powiedzieć, że ludzie chcą ćwiczyć w domu i potrzebują do tego narzędzi.

System fitness Mirror reprezentuje wiele wyzwań stojących obecnie przed produkcją szkła. Umieszczony w Twoim domu, działa dokładnie tak, jak sugeruje nazwa – jak lustro – ale włącz urządzenie i jest to lustro, ekran odtwarzający zajęcia oraz system podłączony do sztucznej inteligencji, oferujący modyfikacje treningu i śledzenie celów fitness. To skomplikowana inżynieria, która rodzi pytania o to, w jaki sposób powstaje urządzenie i inne podobne urządzenia.

Większość nowoczesnych produktów z luster i szkła na rynku działa, przynajmniej do pewnego stopnia, w oparciu o zastrzeżoną technologię, więc pełne spojrzenie za zasłonę nie jest możliwe. Jednak na podstawie naszego zrozumienia zrobotyzowanych systemów wizyjnych możemy wywnioskować, że te produkty opierają się na najnowocześniejszej technologii. W przeciwieństwie do innych programów wizyjnych opartych sztucznej inteligencji na , zdolność wykrywania obiektów nie wystarczy. Zamiast tego musi być w stanie wykryć elementy, które pod wieloma względami mają na celu uniknięcie wykrycia.

Szyby przednie i inne innowacje w zakresie szkła

Gdzie jeszcze stosowana jest nowa technologia produkcji szkła lub na progu jej pojawienia się? Istnieje wiele obszarów zainteresowania, w tym inteligentne szyby przednie, które mogą zapobiegać rozproszonej kierowcy, inteligentne okulary AR , które dowiodły swojego potencjału wzrostu w ostatnich latach po początkowej awarii Google Glass i wiele innych. Wszystko to wskazuje na duże zapotrzebowanie na bardziej złożone, precyzyjne narzędzia do produkcji i obróbki szkła, z niewidocznymi, ale nałożonymi systemami czujników.

Jednym z produktów, który może mieć szczególny wpływ na zrozumienie inżynierii i produkcji technologii połączonych, jest podsektor inteligentnego szkła, znany jako szkło kontrolujące światło LCG. Niedawno ten szklany produkt doświadczył gwałtownego wzrostu spowodowanego jego wykorzystaniem w budownictwie.

LCG zostało przyjęte przez budowniczych i finansistów, którzy dostrzegają korzyści zdrowotne wynikające z dostępu do światła słonecznego. Zamiast instalować przyciemniane szyby w budynkach z ciężkimi oknami, wybierają szkło modyfikowalne cyfrowo; indywidualni użytkownicy mogą regulować okna za pomocą dotyku. Lepsza technologia produkcji pozwala teraz tym szklanym produktom odfiltrowywać określone formy światła, zawierać niebezpieczne promienie UV lub przyciemniać się naśladując tradycyjne szkło przyciemniane. W swojej niszy jest to tak zwany materiał dynamiczny, a jego zastosowania są rozległe.

Obecnie istotną częścią tego, co sprawia, że ​​szkło jest tak cenne we wszystkich powyższych zastosowaniach, a także w naszych smartfonach i tabletach, jest to, że działa dobrze w połączeniu z typami powszechnie stosowanych razem materiałów przewodzących z tworzyw sztucznych. Zasadniczo przewodząca folia z tworzywa sztucznego dotyka szkła i zamyka obwód . Zwykle nie działa to jednak w przypadku całkowicie plastikowego systemu, dlatego wszyscy musimy się martwić, że upuścimy telefony komórkowe i pękniemy ekrany. Szkło jest po prostu zbyt ważne.

To, co niektórzy producenci nowych urządzeń próbują teraz opracować, to plastikowa alternatywa, która może zastąpić właściwości przewodzenia szkła, co pozwoliłoby na tworzenie wrażliwych na dotyk, ale trwałych i lekkich produktów. Zasadniczo im więcej produktów opiera się na ekranach dotykowych, tym większa zachęta do opracowania przystępnej cenowo plastikowej alternatywy. Szkło może dobrze funkcjonować i wydawać się wysokiej klasy, ale jest drogie i często niepraktyczne, a nasze połączone środowisko wymaga innowacji.

Inteligentne szkło staje się plastikiem

Wśród wielu potencjalnych zastosowań alternatywnych tworzyw sztucznych dla przewodzących inteligentnych produktów szklanych można wymienić wysokie zużycie i rozdarcie, w tym wirtualne garderoby oparte na rzeczywistości rozszerzonej, nowe technologie sklepów, takich jak Toys R Us , w których znajdują się obecnie liczne stacje z ekranem dotykowym oraz wiele produktów dla dzieci. . Plastikowe alternatywy są również idealne do zastosowań zewnętrznych, takich jak parki narodowe, lokalne szlaki turystyczne, a nawet parki rozrywki, w których ekrany dotykowe są bardziej narażone na warunki pogodowe i inną aktywność. Trwałość jest wspólnym priorytetem produkcyjnym we wszystkich branżach, więc wszystko, czego dowiadujemy się o inteligentnej produkcji szkła, powinno być szybko zastosowane do plastikowych analogów.

Przez ostatnią dekadę stale postępowaliśmy w kierunku momentu, w którym użytkownicy oczekują, że wszystko będzie wyposażone w ekran dotykowy, ale ten moment pozostaje nieuchwytny. Mimo to jesteśmy coraz bliżej, a mocniejsze opcje materiałów przybliżą nas jeszcze bliżej. Inne ulepszenia w projektowanej technologii pojemnościowej pozwalają na szybsze czasy reakcji narzędzi ekranu dotykowego, większą trwałość, która zapobiega zadrapaniom i pęknięciom, które mają znaczący wpływ na ogólną funkcjonalność urządzenia, oraz nową technologię przeciwodblaskową i antystrykcyjną dla większej interaktywności.

Ostatecznie przezroczysta technologia przewodzenia będzie stopniowo odchodzić od szkła, ale większość innowacji prawdopodobnie zacznie się nadal od produkcji szkła. Ze względu na wiele zalet, które oferuje szkło pod względem jakości i zdolności przewodzenia, a także jego preferowanie jako materiału w zaawansowanej technologii połączonej, szkło jest oczywistym szablonem. Stamtąd rozwiną się nowe praktyki i materiały.

 

źródło: https://readwrite.com/2021/01/22/the-future-is-clear-connected-glass-will-redefine-commerce-lifestyle-trends/